Pneumax Pneumax
 
pixel
  pixel  NOVINKY  pixel  PRODUKTY A KATALOGY  pixel  O FIRMĚ  pixel  KONTAKTY  pixel  OCHRANA ÚDAJŮ  pixel  NAPIŠTE NÁM  pixel
     
 

18.12.2019 Nový 3D katalog

PNEUMAX vytvořil nový 3D katalog:
- databáze prvků je postupně doplňována
- možnost vytvoření sestav
- podpora exportu do více formátů souborů jak pro 2D tak 3D
- nutná bezplatná registrace

Nový 3D katalog

pohony
18.7.2019 Elektrické válce série 1800

Nové elektrické válce série 1800 podle normy ISO 15552 doplňují řadu elektrických pohonů, které zahrnují také lineární pohony s ozubeným řemenem (s integrovaným nebo dvojitým externím kuličkovým vodícím systémem), lineární pohony s kuličkovým šroubem a lineární jednotky.
Válce série 1800 jsou osazeny recirkulačním kuličkovým šroubem a bezkartáčovými nebo paralelními motory Siemens.
Tyto nové válce jsou dostupné ve čtyřech různých velikostech (32, 40, 50, 63), jsou vybaveny nerotačním pístem a mají krytí IP65. Magnetický píst umožňuje použití externích magnetických snímačů, které umožňují např. informovat o počátku cyklu nebo zabraní přejetí požadované polohy.

Katalog (ENG)

pohony
18.1.2019 Elektromechanické přímočaré pohony

Tyto pohony s tělem z extrudovaného hliníku jsou dostupné ve čtyřech velikostech. Ozubený řemen z polyuretanu vyztuženého oceli, systém pro napínání řemenu. T-drážka pro uchycení pohonu a pro upevnění snímače polohy. Kuličkové vedení, utěsnění proti nečistotám. Vozík z anodizovaného hliníku s T-drážkami. Uchycení motoru je možné dvěma různými způsoby.

Katalog (ENG)

pohony
23.8.2018 AIRPLUS SAFELINE - bezpečnostní ventily dle ISO EN13849

Po uvedení velikosti 3 série AIRPLUS jednotek pro úpravu vzduchu firma PNEUMAX vyvinula napájecí a vypouštěcí ventily s elektropneumatickým ovládáním a návratem pružinou, vybavené diagnostickým systémem pro určení stavu ventilu, s možností vytvoření dvojitého kanálu pro zajištění redundance systému.
Ventil jako bezpečnostní prvek, zajišťuje přerušení přívodu vzduchu a odvětrání systému, kterému je předřazen.
Stav ventilu je neustále monitorován diagnostickým systémem s použitím snímače s Hallovým efektem, který zjišťuje polohu šoupátka a informuje o stavu ventilu.
SAFELINE napájecí a vypouštěcí ventil v jednoduché verzi je klasifikován jako prvek kategorie 2 podle normy ISO EN13849 pro použití v bezpečnostních obvodech až do PL=C, v dvojité verzi jako prvek kategorie 4 pro použití v bezpečnostních obvodech až do PL=E.

Katalog (ENG)

SAFELINE
10.8.2018 Lineární snímač Gefran

Tento snímač slouží ke kontinuálnímu snímání polohy válce.
Princip jeho činnosti je založen na patentovaném řešení magnetických pásů bez přímého kontaktu převodníku a pístu válce. To eliminuje problémy s opotřebením a zaručuje téměř neomezenou životnost.
Snímač je upevněn pomocí montážní sady se dvěma šrouby přímo do drážky válce, která je určena k montáži standardních snímačů polohy. Snímače je možno montovat na standardní válec řady ISO 15552 ECOPLUS (série 1386, 1387, 1396, 1397). Požadovaný snímač je určen zdvihem válce a aplikací. Pokud potřebujeme monitorovat jen část pracovního zdvihu, je možno použít kratší lineární snímač a umístit ho pouze přes oblast zdvihu, která má být monitorována.
Snímače se dodávají v napěťové nebo proudové verzi pro zdvihy 50 - 900mm.
Mohou být dodávány samostatně pouze s montážní sadou, kalibraci si pak obstará zákazník sám. Alternativně může být snímač dodán již v sestavě s válcem, objednací kód pak obsahuje specifikaci pneumatického válce, typ snímače a jeho orientaci na válci.

Katalog (ENG)

6432
10.8.2016 Prvky pro vakuové aplikace

Nabídka PNEUMAXU v oblasti vakuových pump zahrnuje jednostupňové i vícestupňové ejektory různých velikostí a typů:
Jednostupňové ejektory využívají Venturiho principu v jediné středně nebo vysoce propustné trysce a rychle vytváří vakuum, průtok a sací schopnost dostatečné pro střední a nenáročné aplikace.
Vícestupňové gemerátory mají více než jednu trysku (ejektor) v řadě a využívají kinetickou energii, takže toto uspořádání vytváří vakuum na úrovni 90% při různém průtoku,omezené spotřebě energie a různé sací schopnosti.
Řadu vakuových pump doplňují multifunkční vakuové generátory, které řídí kompletní vakuový uchopovací systém. Jejich součástí jsou solenoidové ventily pro řízení dodávaného stlačeného vzduchu, vakuové spínače a regulátory průtoku.
Mezi příslušenství vakuových systémů, které PNEUMAX dodává patří jednoduché i vlnovcové přísavky (NBR, silikon) různých tvarů, pěnové přísavky, vyrovnávací členy, uzavírací ventily, vakuové spínače, filtry a tlumiče hluku.
Nabídku doplňují solenoidové ventily a redukční ventily pro vakuum (včetně proporcionálního regulátoru) dobře známé již z předchozích katalogů.

Katalog (ENG)

6432


Miniaturizovaný proporcionální redukční ventil

Moderní průmyslové aplikace využívají neustále sofistikovanější a výkonnější pneumatické prvky.
Pružnost a přizpůsobivost jsou klíčovým faktorem při konstruování stroje. Možnost měnit parametr aplikace během operace, např. rychlost válce, nebo sílu vyvinutou rotačním pohonem, je pro konstruktéry prospěšná.
V minulosti bylo nutné navrhovat složité pneumatické systémy, založené na logických prvcích, které vyžadovaly mnoho prostoru a komplikované nastavení, ale dnes, díky elektronickým proporcionálním regulátorům, jsou taková zadání extrémně snadná a nabízí ještě více možností.
Série proporcionálních regulátorů firmy PNEUMAX spojuje všechny hlavní vlastnosti série 521 s vyloučením displeje a analog/digitálního výstupu.
Vysoká přesnost regulace tlaku, velká reakční rychlost, montážní možnosti a minimalizace rozměrů jsou hlavními výhodami.

Katalog (ENG)

6432


Solenoidové ventily pro tekutiny (procesní ventily)

PNEUMAX nově nabízí rozsáhlou řadu solenoidových ventilů z mosazi i z nerezové oceli, navržených pro řízení vzduchu, vody, páry a všech tekutin, které jsou kompatibilní s materiály (tělo a těsnivo) použitými na ventilech.
Solenoidové ventily jsou dvou, nebo třícestné, v klidu uzavřené nebo otevřené, přímo nebo nepřímo řízené, s připojením NPT nebo BSP závity od G1/8“ až do G2“, s pracovními tlaky od vakua do 100bar.
Solenoidové ventily jsou dostupné i v provedení s cívkami, které splňují CESI 03 ATEX 344 certifikaci pro výbušná prostředí.

Katalog (ENG)

6432


Ventily a jednotky pro úpravu vzduchu z nerezové oceli

Nová série ventilů a jednotek STEEL LINE byla vytvořena a vyvinuta speciálně pro petrochemický, olejářský a plynárenský průmysl, ale rovněž pro aplikace vyžadující zvýšenou odolnost proti korozi z důvodu chemického a jinak náročného prostředí.
Všechny kovové části (vnitřní a vnější) jsou vyrobeny z nerezové oceli AISI 316L v souladu s NACE MR0175/ISO 15156-1.
Řada nerezových třícestných ventilů zahrnuje ventily s následujícími funkcemi:
- pneumaticky ovládaný ventil vracený pružinou
- oboustranně ovládaný pneumatický ventil
- ručně ovládaný ventil
- zpětný ventil
- příslušenství, např. jednosměrný a obousměrný škrtící ventil
- rozbočovací modulární prvky
Uvedené prvky jsou s připojovacími závity 1/4 NPT a jmenovitým průtokem 1000Nl/min.
Pokud se týká jednotek pro úpravu vzduchu, nová řada zahrnuje filtr s manuálním odpouštěním kondenzátu, redukční ventil a jejich kombinaci, tj. filtrregulátor.
Tyto prvky jsou s připojovacími závity 1/4 NPT a 1/2 NPT a s průtoky 2000 a 4000 dm3/min.

Katalog (ENG) (21,72 MB)

6432


Nové prvky pro svařovací automaty

Mezi nové výrobky PNEUMAXU patří prvky pro upínaní, polohování, uchopování a otáčení především na svařovacích automatech, používaných v automobilovém průmyslu.
Kompletní řada upínačů (clampů) byla vyvinuta s moderní a kompaktní konstrukcí, která vede ke zlepšení provozních parametrů jako je délka doby cyklu, zároveň byla snížena jejich celková hmotnost, aniž by došlo ke snížení jejich pevnosti a odolnosti. Díky materiálu, vybranému pro hlavu a upínací rameno, kterým je vysoce jakostní hliníková slitina a díky kompaktní konstrukci válce a hlavy, účelem které bylo minimalizovat rušivé kontury, je tento výrobek PNEUMAXU nejlehčím a nejkompaktnějším silovým upínačem na trhu.
Polohovací a upínací válce vynikají vysokou úrovní přesnosti polohování díky vedení pístnice ve dvou místech, nízkým průhybem, účinným antirotačním mechanismem a optimálním tlumením. Díky minimální celkové délce, plochému a úzkému designu z hliníkové slitiny se opět jedná o extra lehký výrobek.
Kompaktní uchopovače s lomeným kloubovým mechanismem slouží pro zajištění upnutí obrobku v případě ztráty vzduchu, kdy čelisti zůstávají zamčené v uzavřené poloze. Většinou se používají k držení obrobku na okrajích, nebo pomocí otvorů a nebo k přenosu částí. Předností je snadné nastavení úhlu otočení ze zadní, nebo z přední strany uchopovače. Nastavovací čas je nejkratší ve srovnání s podobnými zařízeními na trhu.
Otočné jednotky jsou robustním a spolehlivým výrobkem a slouží k najetí do přesné polohy a případně i k otočení nástroje nebo jeho části do pracovní polohy.

Katalog (ENG)
Podrobnější informace včetně 3D modelů (ENG)

6432
5.11.2015 Malé válce dle ISO6432 z nerezové oceli AISI316

Nová série válců 12X dle ISO6432 z nerezové oceli je zkonstruována pro korozivzdorné aplikace uplatňované zejména v námořním, farmaceutickém a potravinářském průmyslu.
Válec je jednoduše omyvatelný, bez tzv. „mrtvých prostorů“. Všechny části, které jsou v kontaktu s vnějším prostředím jsou z nerezi AISI316L. Válec je možno dodat se třemi typy těsniv pro různé teplotní aplikace. Jako mazivo je použitý tuk NSF H1 certifikovaný pro potravinářský průmysl.
Řada válců zahrnuje velikost od průměru pístu 16mm do 63mm a také dvojčinné válce, válce s průchozí pístnicí, s magnetickým nebo nemagnetickým pístem.
Válce jsou nerozebiratelné pro průměry 16-25mm a rozebiratelné pro průměry 32-63mm.
Válce mohou být uchyceny některým z široké řady nerezového příslušenství.

Katalog (ENG)

6432
15.7.2015 Kyvné pohony křídlové

Nová série 6420 kyvných křídlových pohonů je navržena pro úhly rotace 90°, 180° nebo 270° v uzavřeném prostoru. Rozměrově jsou kompaktnější než jiné typy rotačních pohonů.

Řada zahrnuje velikosti od ø10 do ø100 ve čtyřech provedeních:
- základní
- s nastavitelným úhlem rotace
- s držákem snímače
- s nastavitelným úhlem rotace a s držákem snímače

Tělo prvku je hliníkové, hřídel z chromované oceli a těsnění NBR.
Držák snímače umožňuje umístit snímače do libovolné pozice.
Mechanismus nastavení úhlu rotace umožňuje nastavení celkové rotace pro velikost ø10 až ø40, zatímco na dalších velikostech jsou hydraulické tlumiče, které dovolují nastavení pouze v koncové části rotace.
Pohon může být uchycen přes závity na těle, nebo s využitím průchozích děr v těle pohonu.
Pro velikost ø50 až ø100 je hřídel uložena v kuličkovém ložisku, což zajišťuje vyšší odolnost.

Katalog (ENG)

6420
30.10.2014 Elektromagnetické rozvaděče ISO 5599/1 s konektorem M12

Tato řada rozvaděčů doplňuje stávající solenoidové ventily ISO 5599/1.
Rozvaděče jsou dostupné ve třech velikostech s průtoky od 900Nl/min velikost 1 až po průtok 3600Nl/min velikost 3.
Standardní charakteristiky ISO ventilů jsou zahrnuty, avšak ventily jsou nyní kombinovány s elektrickým konektorem M12, umístěným uprostřed ventilu pro řízení elektrickými signály.
Nová verze je nyní dostupná jak v monostabilním, tak bistabilním provedení pro ovládací napětí 24VDC se stupněm krytí IP65.
Kromě toho jsou všechny verze dodávány s LED indikací napětí.

Katalog (ENG)

ISO 5599/1
  Elektromagnetické rozvaděče dle ISO 15407-2

Tato nová série 2700 solenoidových ovládacích ventilů odpovídá normě ISO 15407 jak pro pneumatické, tak i elektrické uspořádání.
Ventily mají šířku těla 27mm a nominální průtok 1000Nl/min. Solenoidové ventily jsou montovány na modulové základny s pneumatickými přípoji G¼“ a vestavěným elektrickým přípojem.
Další vlastností série 2700 je to, že může být vybavena sériovými bus moduly v současnosti používanými se sérií ventilů Optyma-T, čímž získáme extrémně flexibilní výrobek, který může komunikovat standardními komunikačními protokoly ( CAN-Open, Profibus, Device-Net, Ethernet IP, Profinet a EtherCAT).
Kromě sériových bus modulů může být ventilový terminál použit s 25 nebo 37 pinovým konektorem, který nabízí možnost ovládání až 32 elektrickými signály.

Katalog (ENG)

15407-2
  Pneumatické a elektromagnetické rozvaděče série N776

Série N776 zahrnuje pneumatické a elektromagnetické ventily s přípoji G1½“ a je výsledkem technického vývoje série 776.
Konstrukce s membránou nahradila dříve používanou konstrukci pístovou s cílem zajistit nižší tření a větší životnost.
Přípoj 3 je oddělen vloženým těsněním. To umožňuje mít v klidu otevřenou verzi s interním ovládáním pro vakuum, což nebylo u série 776 možné.
Ventily jsou dostupné v provedení 2/2 a 3/2, pro stlačený vzduch nebo vakuum, s pilotními ventily M3R s možností aretace ručního ovládání.

Katalog (ENG)

N776
  Bezpístnicový válec Ø16

Konstrukce válce je založena na technologii těsnění pomocí nerezových pásků, která byla široce použita a testována na bezpístnicových válcích větších průměrů.
Toto provedení válce je standardně s kluzným nadstavbovým vedením („MH“). Tento systém zajišťuje vysokou odolnost a dlouhou životnost, pokud přenášená zátěž není svázána přímo s válcem a válec tak zajišťuje pouze funkci přesunutí bez zatížení, např. boční silou.
Nový válec je dodáván i v provedení se vzduchovými přípoji pouze v jedné z koncových desek. Rovněž je možno osadit magnetické snímače polohy série 1590, LRS a LHS, které se montují přímo do drážek v těle válce.

Katalog (ENG)

Série 1600
  Série AIRPLUS velikost 4

Velikost 4 jednotek série AIRPLUS doplňuje stávající řadu o jednotky s přípoji G1“.
Dostupné jsou všechny jednotlivé prvky (filtr, redukční ventil, maznice, ...) stejně jako u předchozích velikostí, které lze vhodně kombinovat a jednoduše spojovat do celků s moderním designem.
Významnou novinkou je filtr-regulátor s přípojem G1“, který neexistoval v provedení původních jednotek pro úpravu vzduchu s kovovým tělem.
AIRPLUS
  Redukční ventily a redukční ventily s vloženým tlakovým spínačem

Tyto prvky představují další rozšíření existující série jednotek pro úpravu vzduchu AIRPLUS a jsou dostupné ve všech jejích velikostech.
Tlakový rozsah od 0,1 do 10 barů může být pro měření nastaven ve čtyřech různých jednotkách.
Možný je digitální výstup, PNP nebo NPN připojení s třídrátovým konektorem M8 nebo dvoumetrovým kabelem.
Provedení zahrnuje dobře čitelný barevný display.
AIRPLUS
29.11.2013 Prvky vhodné pro použití ve specifických pracovních podmínkách

Firma PNEUMAX Automation s.r.o. nabízí řadu pneumatických prvků vhodných pro použití ve specifických pracovních podmínkách, zejména v agresivním prostředí a prostředí s vyšší teplotou.

Válce
válce dle ISO 6432 „MIR-INOX“ průměr: 16 - 32 mm (AISI 316/304, varianta pro teplotní rozsah -5°C až +150°C)
válce dle ISO 6432 „PCCDEMI“ průměr: 40 - 63 mm (AISI 316/304)
válce dle ISO 15552 „PCCILY“ průměr: 32 - 250 mm (AISI 316/304, varianta pro teplotní rozsah do +160°C)
válce dle ISO6432 „TECNOPOLYMER“ průměr: 12 - 25 mm (Nylon 66, teplotní rozsah -5°C až +50°C)

Mechanické a elektromagnetické ventily
mechanické ventily 3/2, 5/2, 5/3, velikost: G1/8“ až G1“ (AISI 316L, různé typy ovládání)
škrtící, rychloodvzdušňovací, zpětné a logické ventily, velikost: G1/8“ až G1“ (AISI 316L)
elektromagnetické ventily 3/2, 5/2, 5/3, provedení NAMUR, velikost: G1/8“ až G1“(AISI 316L)
elektromagnetické ventily 2/2, 3/2, přímo i nepřímo řízené, velikost: M5 až G3“ (nerezové, plastové, od vakua do max. 100bar)

Kulové kohouty a klapky s aktuátory
kulové kohouty DN15 až DN65 (AISI 316L, teplotní rozsah -10°C až +190°C)
klapky DN40 až DN600 (AISI 316, teplotní rozsah -40°C až +160°C)
U obou prvků různé možnosti připojení, např. G závity, příruby, CLAMP

Šroubení
nerezové nástrčné šroubení (AISI 316L)
nerezové s převlečnou maticí (AISI 316L)
plastové nástrčné šroubení (IXEF, KOCETAL)
plastové s převlečnou maticí (PA 6.6)
šroubení z PVDF

Leták

Specifické podmínky

9.4.2013 Nová jednotka pro zvýšení tlaku série P+

Nová jednotka pro zvýšení tlaku série P+ je moderním prvkem s nízkou hmotností a novým kompaktním designem. Použití jednotky je v pneumatických systémech tam, kde potřebujeme větší sílu, ale zároveň není možné použít větší pneumatický válec. Řešení se nabízí zvýšením pracovního tlaku, což umožňuje právě tato jednotka, která za pomocí multiplikace dosáhne až dvojnásobku stávajícího tlaku. Instalace jednotky je jednoduchá, dosáhneme požadovaného zvýšení tlaku v dané části pneumatického systému, přičemž ve zbylých částech systému využíváme původní tlak.

Nová jednotka pro zvýšení tlaku série P+ má vestavěný redukční ventil, což umožňuje nastavit výstupní tlak na požadovanou hodnotu. Konstrukce vnitřního obvodu jednotky zajišťuje velký průtok a rychlé plnící časy. Jednotku je možno osadit dvěma manometry pro sledování vstupního a výstupního tlaku.

Tato nová série jednotek je momentálně dostupná ve velikosti ø40 a kromě výše zmíněných výhod (nízká hmotnost, moderní design) přináší i cenové zvýhodnění oproti stávajícím multiplikátorům.

Technická data:
Pracovní tlak: 2.5 ÷ 10 bar
Pracovní teplota: -5 °C ÷ +50 °C
Multiplikační poměr: 2 : 1
Hmotnost: 905 g
Připojení: G 1/4" (G1/8" pro manometry)
Čas plnění vzdušníku 10 l:   cca 25 sec (při poměru P2/P1=2)


SÉRIE P+
Série P+
4.1.2012 Nová série válců ECOLIGHT

Nové válce série ECOLIGHT, vyrobené dle norem ISO 15552 – VDMA24562, představují novou generaci ISO válců se všemi technickými výhodami získanými z předchozích modelů. Hlavní výhodou této nové série válců je jejich nízká hmotnost a poměr kvality a ceny.

Je zde nový design hliníkových čel válců, které jsou vyrobeny metodou tlakového lití a nový design těl válců, kde jsou na třech stranách dohromady 4 drážky pro umístění snímačů série 1580 a 1590, bez použití adaptéru. Dvě drážky jsou umístěné na shodné straně, kde jsou umístěné přípoje stlačeného vzduchu a další dvě drážky jsou po jedné umístěné na přilehlých stranách.

Konstrukce pístu je stejná jako u válců ECOPLUS, které jsou vyrobeny z acetalové pryskyřice a zajišťuje velmi dobré vedení pístnice s tím, že je vždy užito tlumení v koncových polohách.

Těsnění pístu jsou standardně z NBR, ale na požadavek mohou být i z polyuretanu. Magnet je umístěn mezi půlpísty.

Celek může být uchycen přes závitové díry šroubu čel přímo, nebo prostřednictvím příslušenství dle normy ISO 15552.

Válce jsou dodávány v průměrech pístu 32, 40, 50, 63, 80 a 100mm, ve zdvizích dle požadavku. Kromě základního provedení je možné provedení s průchozí pístnicí a tandemová provedení.

SÉRIE 1390-1392 ECOLIGHT
Série ECOLOGHT

1.6.2011 Nová série jednotek pro úpravu vzduchu - AIRPLUS

Jednoduchá montáž, flexibilita, moderní design, provedení a konkurenceschopné ceny, právě toto jsou některé z hlavních rysů nových jednotek pro úpravu vzduchu.

Série AIRPLUS byla navržena s využitím nejnovějších konstrukčních postupů a výrobních technologií, aby bylo dosaženo kvality provedení a jednoduché a rychlé instalace a montáže.

Nová modulární struktura a spojovací systém založený na použití technopolymerových přírub zajišťuje maximální flexibilitu, jednoduchost a rychlost instalace. Tento nový systém dovoluje výměnu, vložení nebo vyřazení jednoho nebo více modulů bez potřeby demontáže celé jednotky.

Použití vysoce kvalitních technopolymerových materiálů v kombinaci s nejnovějšími technologiemi vyústilo ve vysoce kvalitní výrobek o nízké hmotnosti.

Optimalizace vnitřního průtočného průřezu s pečlivou revizí všech vnitřních částí a uvedení nových technických řešení má za důsledek zvýšený průtok, v některých případech až o 50% ve srovnání s předchozími prvky, a další nové funkce.

Kromě obvyklých prvků, jako je filtr, redukční ventil a maznice, jsou k dispozici další prvky, např. uzamykatelný ručně ovládaný uzavírací ventil, elektricky nebo pneumaticky ovládaný uzavírací ventil, najížděcí ventil a rozdělovací blok.

Nová série AIRPLUS je k dispozici ve třech velikostech buď s technopolymerovými připojovacími závity nebo s kovovými závitovými vložkami G1/8" až G1/2" a s průtoky do 5000Nl/min.


Série AIRPLUS

1.4.2010 Firma PNEUMAX uvedla na trh novou sérii válců ECOMPACT

Nová skupina válců ECOMPACT, vyrobená podle ISO21287, představuje poslední generaci kompaktních válců PNEUMAX a je založena na zkušenostech s válci série 1500 a EUROPE. Série ECOMPACT je zcela nová a každý prvek byl speciálně zkonstruován pro tuto sérii. Vzhled je "čistý", s hliníkovými čely, která se perfektně hodí k anodizovanému hliníkovému profilu těla a všechny hrany jsou zaobleny.

Čela jsou montována na tělo použitím samořezných zinkovaných šroubů (dva pro každé čelo), které svým vnitřním závitem navíc umožňují montáž příslušenství pro válec (další dva závity jsou vytvořeny přímo v čele).

U válců ø80 - 100mm jsou čela uchycena čtyřmi šrouby a závity pro montáž příslušenství jsou přímo v čelech. Nový profil těla zahrnuje dvě drážky (jednu drážku na válcích ø20-25mm) na třech stranách pro malé snímače polohy (čtvercový profil "B" drážky - 1580), které mohou být montovány přímo bez potřeby adaptéru.

Píst se skládá ze dvou půlpístů z acetalové pryskyřice (pro ø80-100mm z hliníku) s integrovanými tlumícími písty a vodícím kroužkem, což zajišťuje výborné vedení pístnice. Je možno několik provedení: bez tlumení nebo s tlumením (od ø25mm), s magnetickým nebo nemagnetickým pístem, dvojčinné nebo jednočinné (s pružinou vpředu nebo vzadu), na pístnici se závitovou dírou nebo závitovým čepem, chromovanou nebo nerezovou pístnicí, s průchozí pístnicí, se zajištěním proti pootočení pístnice a různé typy tandemových válců. Kromě toho je možný výběr těsnění.

Všechny verze a velikosti jsou osazeny tlumícím kroužkem snižujícím hlučnost.

Možné průměry pístů jsou určeny normou ISO21287: ø20, ø25, ø32, ø40, ø50, ø63, ø80, ø100. Tyto válce mohou být montovány na zařízení použitím závitů na čelech, prostřednictvím průchozích děr v těle válce nebo použitím montovaného příslušenství dle UNITOP RU-P/6-P/7 (ø20-25mm) a ISO1552 (ø32-100mm).

Technická data:
Médium: Filtrovaný a přednostně přimazávaný nebo nepřimazávaný vzduch
Max. pracovní tlak: 10 bar
Pracovní teplota: -5 °C ÷ +70 °C (olejivzdorná pryž NBR)
  -30 °C ÷ +80 °C (polyuretan PUR)
  -5 °C ÷ +150 °C (viton FPM)

Série ECOMPACT

26.10.2009 Firma PNEUMAX uvedla na trh novou sérii válců ECOFLAT

Nová série plochých pneumatických válců je díky své kompaktní konstrukci ideální pro všechny aplikace, u kterých je problémem malý prostor. Hlavním rysem nové série 1370 je oválný profil vrtání těla válce, který je navržen tak, aby dosahované síly odpovídaly běžným válcům s průměry pístu 25, 32, 40, 50 a 63 mm.

Tato nová série zahrnuje dvojčinné válce a kromě základního provedení je možné i provedení s průchozí pístnicí, se závitovým čepem nebo dírou na pístnici.

Snímače polohy mohou být umístěny do dvou drážek, které jsou na profilu umístěny na straně vstupů do válce. Pro zajištění maximální funkční flexibility jsou zadní čela nových válců opatřena zdvojenými vstupy, které jsou standardně zazátkovány.

Uchycení válců na konstrukci stroje je možné prostřednictvím závitových děr na čelech nebo pomocí řady úchytů na tělo a pístnici válce.

Technická data:
Médium: Filtrovaný a přednostně přimazávaný nebo nepřimazávaný vzduch
Max. pracovní tlak: 10 bar
Pracovní teplota: -5 °C ÷ +70 °C
Maximální standardní zdvihy:
 
průměr pístu 25 mm           200 mm
průměr pístu 32-63 mm     300 mm

Série ECOFLAT

27.4.2009 Firma PNEUMAX uvedla na trh novou sérii válců ECOPLUS

Nové válce ECOPLUS, vyrobené dle normy ISO15552, jsou výsledkem zkušeností získaných na sériích válců 1319-1321.

Nová řada zahrnuje dvě podskupiny:
 • Sérii (1386-1388) vyrobenou s vysoce odolnými technopolymerovými čely, které již byly použity u série CLEAN POWER (1380-1382).
 • Sérii (1396-1398) vyrobenou s hliníkovými čely získanými tlakovým litím.
Pro obě série je použito tělo hladkého profilu z hliníkové anodizované slitiny, které je na třech stranách opatřeno dvěma drážkami pro instalaci miniaturních magnetických snímačů polohy (série 1580). Tyto snímače jsou do drážek instalovány přímo bez nutnosti dalšího úchytu nebo adaptéru.
Konstrukce pístu je převzata z osvědčené série 1380 a píst je tedy složen ze dvou půlpístů, vyrobených z acetylické pryskyřice, zajišťuje vedení a zahrnuje tlumící písty.
Těsnění pístu je standardně z NBR, na požadavek může být dodáno z polyuretanu.
Mezi oba půlpísty je u magnetického provedení válců vložen magnet.
Válce jsou dodávány v průměrech pístu 32-100mm, ve zdvizích dle požadavku, ve všech provedeních s nastavitelným tlumením v koncových polohách.
Kromě základního provedení je možné provedení s průchozí pístnicí a tandemová provedení.
Uchycení válců na konstrukci stroje je možné přímo prostřednictvím závitových děr v hlavách šroubu předního a zadního čela, nebo pomocí široké řady úchytů na tělo a pístnici válce.
Možnost výběru mezi technopolymerovými a hliníkovými čely dává možnost výběru nejvhodnějšího produktu pro danou aplikaci, který bude mít vždy moderní design, spolehlivou funkci a zajímavou cenu.

Technická data:
Médium: Filtrovaný a přednostně přimazávaný nebo nepřimazávaný vzduch
Max. pracovní tlak: 10 bar
Pracovní teplota: -5 °C ÷ +70 °C

Série ECOPLUS

4.4.2008 Firma PNEUMAX uvedla na trh novou sérii rozvaděců ECOLINE

Hlavní části těchto ventilů (zejména tělesa) jsou vyrobena z vysoce odolného technopolymeru. Použitím technopolymeru vznikly výrobky s menší hmotnosti, které mohou být na trhu nabízeny za zajímavou cenu.

Zahrnuty jsou následující řady ventilů:
 • TecnoEco G1/8“ - pneumatické i elektromagnetické rozvaděče s přípoji G1/8“ pro použití samostatně i k montáži na základnu
 • Tecno228 - manuálně a pneumaticky ovládané rozvaděče s přípoji G1/8“. Tato série je kompletně zaměnitelná se sérií 228 rozvaděčů s hliníkovými těly
 • TecnoECO G1/4“ - manuálně, pneumaticky i elektromagneticky ovládané rozvaděče s přípoji G1/4“ pro použití samostatně i k montáži na základnu
 • TecnoNAMUR - pneumatické a elektromagnetické rozvaděče v provedení 4/2 a 5/2 pro připojovací rozměr NAMUR. Tyto ventily jsou certifikovány pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu
  (splňují normu ATEX 94/9/EC)
Série ECOLINE
3.4.2008 Sortiment výrobků PNEUMAX byl rozšířen o řadu rozvaděčů OPTYMA 32 (série 2500)

Rozvaděče jsou určeny pro stavbu ventilových ostrovů. Parametricky je možno řadit tyto rozvaděče mezi stávájící sérii 2400 a 2600 s tím, že při jejich konstrukci bylo plně využito současného trendu maximálního využití plastu a rovněž nových technologií a konstrukčních poznatků získaných při vývoji řady ENOVA. Výsledkem je kompatibilní plastový rozvaděč, určený pro montáž na základnu, na které je uchycen jednoduše jedním šroubem. v elektrické části je opatřen všemi náležitostmi jako je signální LED – dioda, manuální ovládání a štítek pro popis.

Rozvaděče existují v provedeních 5/2 (monostabilní i bistabilní), 5/3 a 2 x 3/2. Základny s rozvaděči je možno jednoduše slučovat i demontovat a vytvářet tak dle potřeby ventilové ostrovy s maximálním počtem 32 elektrosignálů, které sdružuje 37 pólový multipolární konektor.

Závěrem je tedy možno říci, že použitím ventilového ostrova složeného z rozvaděčů OPTYMA 32 obdržíme produkt nakonfigurovaný dle vlastního uvážení a potřeby, jednoduše variabilní, s moderním designem, zajímavou cenou, který svými parametry vyhovuje pro použití v běžných automatizačních procesech.

4.9.2007 Firma PNEUMAX rozšířila sortiment výrobků o logické šroubení TECNO-FUN

Tato nová kompaktní série zahrnuje různé logické prvky, které mohou být použity v libovolném místě sekundárního pneumatického obvodu a jsou vyvinuty tak, aby mohly být instalovány přímu do hlavních pneumatických komponentů (rozvaděčů nebo válců). Díky modulové konstrukci je možné jednoduše spojovat logické prvky dohromady bez potřeby použití hadic pro jejich spojení. Rovněž je možné vybrat si typ a zvolit způsob jeho připojení. Nové prvky se dají montovat vedle sebe, případně umístit na DIN lištu.

Série TECNO-FUN zahrnuje následující prvky:
 • škrtící ventil
 • redukční ventil
 • blokovací ventil
 • rychloodvzdušňovací ventil
 • logický člen "OR"
 • logický člen "AND"
 • manometr
 • redukční ventil s manometrem
 • blokovací ventil se škrtícím ventilem
 • blokovací ventil s rychloodvzdušňovacím ventilem
Logické šroubení TECNO-FUN bude poprvé v ČR prezentováno na 49. Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně (1.-5.10.2007).
16.2.2007 Firma PNEUMAX rozšířila sortiment výrobků o:
 • miniaturní šroubení:
  • rychloodvzdušňovací ventily pro hadice Ø2, Ø3, Ø3.17, Ø4
  • logické členy "AND" a "OR" pro hadice Ø4
 • multiplikátor Ø63 se zesilujícím poměrem 3:1
dále se připravuje:
 • elektromagnetické rozvaděče série 2500
Tyto výrobky budou prezentovány na veletrhu HANNOVER MESSE v termínu 16.-20.4.2007.
9.11.2006 Síť služeb našim zákazníkům byla rozšířena o montáž krátkozdvihových válců série EUROPE přímo v ČR. Nyní jsme schopni dodat základní provedení těchto válců v průměrech 20-63mm do 3 dnů od objednání.
Série EUROPE
20.6.2006

NOVINKY V SORTIMENTU PNEUMAX

Výzkum a vývoj nových prvků je strategií a filozofií společnosti PNEUMAX S.p.A..

Nutnost pružně reagovat na požadavky zákazníků a trhu novými výrobky, jejich inovacemi zahrnutými do vlastnictví celého know – how, pomáhají řešit staré a nové úkoly.

Mezi nejnovější a nejzajímavější výrobky, které dají technikům více tvůrčích příležitostí pro realizaci požadovaných technických potřeb, patří nová série produktů PNEUMAX.

Nová série ventilů ENOVA
Technická inovace, racionální design, vysoký výkon a maximální kompaktnost: to jsou hlavní vlastnosti, které série ventilů ENOVA přináší na trh. Série ENOVA byla poprvé představena letos v dubnu na mezinárodním veletrhu v Hannoveru a stala se zároveň jedničkou mezi cíli dosaženými v několika posledních letech PNEUMAXEM.

Tato nová série nalézá své místo těsně vedle série 2000 velmi dobré kompaktní řady, kterou zákazníci Pneumaxu již znají a oceňují pro její flexibilitu. Série ENOVA byla vyvinuta, aby splnila myšlení a nové požadavky trhu z posledních let. Každý ventil zahrnuje obě funkce, elektrickou i pneumatickou, bez nutnosti další montáže. Nejsou žádná omezení v konfiguraci ventilového ostrova, priorita je dána konečnými potřebami uživatele, spojení nebo výměna modulů je velmi jednoduchou operací, která může být snadno a rychle provedena. Elektrické propojení je provedeno prostřednictvím konektoru s 25 piny, který může obsluhovat až 22 monostabilních solenoidů, případně 11solenoidů bistabilních. Jednotlivé ventily existují v provedeních 5/3, 5/2, 3/2, 2x 3/2 a 2 x 2/2, což umožňuje řešit různé varianty ventilového ostrova dle požadavků zákazníka. Každý ventil je osazen LED diodou informující o stavu elektrické části a prvkem pro nouzové ovládání. Na výstupech jsou ventily opatřeny nástrčnými koncovkami umožňujícími napojení hadic o průměru 4, 6 nebo 8 mm.

Ventily mají šíři 12,5 mm a jsou konstruovány pro maximální průtok 800 Nl/min, který je pro běžné požadavky automatizačních procesorů dostačující.

Široce používané a známé komunikační protokoly jako Profibus, Can–Open, DeviceNet a AS–Interface mohou být přímo na ventilový ostrov jednoduše připojeny.

Ventily a solenoidové ventily pro stlačený vzduch a vakuum s tělesem z technopolymeru – velikost G 1/2“ a G 3/4“.
Tato nová řada pneumatických a solenoidových sedlových ventilů představuje vývoj stávající série těchto ventilů. Hlavní vlastností této nové série je vysoce účinný odolný termoplast použitý pro komponenty ventilu.

Výsledkem použití tohoto materiálu je variabilní, lehký a ekonomický ventil.

Solenoidem ovládané ventily ( s interním i externím ovládáním ) jsou osazeny rychloodvzdušňovací jednotkou, což snižuje operační čas ventilu na 60%.

Ventily existují jako 3/2, pro stlačený vzduch i vakuum, normálně otevřené nebo uzavřené ve velikostech přípojů G 1/2“ a G 3/4“. Pracovní teplota ventilů je od – 5 °C do + 50 °C.

Malé válce ISO 6432 technopolymer
V návaznosti na předsevzetí vývoje a realizace technologicky dokonalých a konkurence schopných výrobků je představována série 1230 válců s technopolymerovými těly. Tento nový válec vyhovuje ISO 6432 a má provozní charakteristiky podobné jako série MIR válců s válcovými čely.

Jedním z  hlavních rysů tohoto válce je konstrukční materiál. Ve skutečnosti čela a tělo válce jsou vyrobeny z technopolymeru zpevněného skelným vláknem, což mu dává mechanické vlastnosti podobné hliníku.

Jsou vyráběny jako dvojčinné, dvojčinné s plochým dnem nebo s průchozí pístnicí s průměry pístů 12, 16, 20 a 25 mm, v základní verzi nebo s magnetickým pístem.

Maximální pracovní tlak je 8 barů, pracovní teplota –5 °C až + 50 °C.

Technopolymerové šroubení série Tecno–RAP
K dispozici jsou nyní řady nových technopolymerových nástrčných šroubení. Kompaktní rozměry původních kovových sérií jsou zachovány, ale hmotnost je snížena užitím technopolymeru pro těla šroubení. Podobně jako u předchozích představených novinek z technopolymeru jsou i tato šroubení cenově zvýhodněna.

Šroubení jsou vyráběna v mnoha variantách jak tvarových, tak i rozměrových v připojeních pro hadice o průměrech 4, 6, 8, 10 a 12 mm.

Nově pak budou na trh uvedena přímá nástrčná šroubení celoplastová, včetně plastového připojovacího závitu.

 
pixel
pixel